A rövid párkapcsolat 8 rejtett jele, a kivülállóknak sem mindig egyértelmű. Ha a partnered rádförmed akkor tudod, hogy valamiért ideges. Ha ajándékokkal halmoz el, tudod, hogy a szeretetét próbálja kimutatni. De ez, nem mindig ilyen egyszerű! A kapcsolatok összetettsége néha megnehezíti, hogy meglássuk a nyilvánvaló jeleket.
Azonban van néhány olyan apró jel, amelyek arra utalhatnak, hogy egy kapcsolatban baj van.
Ebben az írásban megismerheted ezeket, az egyébként sokak számára kevésbé nyilvánvaló jeleket, amelyek arra utalhatnak, hogy egy kapcsolat nem állja ki az idő próbáját.
1) Érzelmi hullámvasutak
A párkapcsolatok, lényegében az érzelmek forgatagában zajlanak. Míg az elején, még a gyomrodban érzed a pillangót, az idővel kialakul egy mély, megingathatatlan szerelem. Ezek az érzelmek képezik, minden kapcsolat alapját. De mi történik akkor, ha ezek az érzelmek túlságosan ingataggá válnak?
Amikor folyamatosan váltakoznak a hullámvölgyek és a csúcspontok? Ilyenkor válik bonyolulttá, a kapcsolat. A nem tartós kapcsolat egyik rejtett figyelmeztető jele, az ilyen érzelmi instabilitás. Olyan, mintha egy végtelen hullámvasúton ülnénk, ahol nincs stabil talaj, amin megállhatnánk. De ha állandóan feszültnek érzed magad, és sosem tudhatod, milyen hangulatban lesz legközelebb a partnered, akkor az egy elég komoly intő jel lehet.
Ha olyan kapcsolatban élsz, ahol az érzelmek inkább hullámvasútként, mintsem folyamatos utazásként jelennek meg, itt az ideje, hogy tegyél egy lépést hátra és átgondold a helyzetet. Lehet, hogy ez is egyik a rövid párkapcsolat 8 rejtett jele közül, amelyek arra utalnak, hogy a kapcsolatotok nem tartós? Nem szabad elfelejteni, hogy minden kapcsolatnak vannak hullámvölgyei. De, egy egészséges kapcsolatnak több vigaszt kell nyújtania, mint problémát.
Ezt is olvasd el: 11 dolog, ami minden jó kapcsolat alapja
2) A kölcsönös tisztelet hiánya
Bármely kapcsolatban alapvető fontosságú dolog, a kölcsönös tisztelet. Ha az egyik ember nem értékeli a másik gondolatait, érzéseit vagy véleményét, az annak árulkodó jele, hogy hosszú távon nem fognak köztük jól működni a dolgok.
Mondhatjuk, hogy a kölcsönös tisztelet hiánya egy újabb figyelmeztető jele annak, hogy egy kapcsolat nem lesz tartós. Ha úgy érzed, hogy a partnered nem hallgat meg vagy alulértékel, itt az ideje, hogy újragondold a kapcsolatotokat.
3) A mágikus arány
Tudtad, hogy van egy arányszám, amivel megjósolható egy kapcsolat sikeressége? Ezt 5:1 szabálynak hívják , és Dr. John Gottman, a házassági stabilitásra szakosodott neves pszichológus dolgozta ki. Dr. Gottman szerint, egy egészséges kapcsolatban minden negatív interakcióra, legalább öt pozitívnak kell jutnia.
Ez nem azt jelenti, hogy minden vitát és minden szeretetteljes pillanatot fel kell jegyezned. Inkább a kapcsolatotokban uralkodó, általános érzésről van szó. Ha folyamatosan vitatkozol a partnereddel, és kevés a szeretet vagy a megértés pillanata, amivel jóvá tehetnéd azt akkor lehet, hogy a kapcsolatotok nincs egészséges egyensúlyban.
Ha a mérleg nyelve a negatívumok felé billen a kapcsolatodban, az egy rejtett figyelmeztető jel lehet, hogy a dolgok nem tartósak. Érdemes ezt figyelembe venni a kapcsolatod értékelésekor. Fontos dolog észben tartani, hogy nem a tökéletes eredmény elérése a lényeg, hanem az egészséges egyensúly fenntartása.
Ezt is olvasd el: A feltétel nélküli szeretet 10 jele
4) Nehéz beszélgetések elkerülése
A kommunikáció, minden kapcsolat éltető eleme. De a normális párkapcsolati kommunikáció, nem csak a napi apróságokról, és az édes kis semmiségekről szól. Arról is szól, hogy komoly beszélgetéseket kell lefolytatni. Olyanokat, amelyek kihívást jelentenek neked és a partnerednek.
A problémákat meg kell beszélni, nem szabad azokat a szőnyeg alá söpörni, mert nem igaz, hogy az idő minden problémát megold. A komoly problémák elkerülése, rejtett figyelmeztető jel lehet arra, hogy egy kapcsolat nem biztos, hogy tartós lesz. Amikor kerülöd a problémák megvitatását, nem csak egy átmeneti kellemetlenség elől menekülsz. Emellett elszalasztod a lehetőséget, hogy jobban megértsd a partneredet, és együtt fejlődjetek párként.
Ha te, vagy a partnered következetesen kerülitek a jövőbeli tervek, a személyes bizonytalanságok vagy akár a múltbeli hibák megvitatását, az mélyebb problémákra utalhat. A nyílt kommunikáció, kulcsfontosságú egy sikeres kapcsolathoz. Ha kerülöd a nehéz beszélgetéseket, itt az ideje, hogy megkérdőjelezd, miért van ez így és mit jelent ez, a kapcsolatod szempontjából.
5) Az individualitás elvesztése
Az emberek gyakran elveszhetnek, a partnerükben. Olyan, mintha annyira összefonódnának, hogy elfelejtenék, kik is voltak a kapcsolat előtt. Emberek, akik feladják a hobbijukat, a szenvedélyeiket, az álmaikat, mindezt a szerelem nevében.
De ez, nem szerelem. A szerelem soha nem követeli, hogy elveszítsd önmagad. Egy egészséges kapcsolatban, mindkét félnek meg kell lennie, a kapcsolaton kívüli saját életének. Legyen saját érdeklődési körük, saját barátaik, és saját magukról alkotott énképük. Ha azt veszed észre, hogy kezded elveszíteni az egyéniségedet, vagy ha a partnered elvárja tőled, hogy feladj bizonyos dolgokat a kapcsolat kedvéért, az egy nagyon komoly intő jel amely arra utal, hogy egy kapcsolat nem biztos, hogy tartós.
Ezt is olvasd el: Az ölelés előnyei
6) A konfliktusok hiánya
Azt gondolhatnád, hogy a konfliktusok nélküli kapcsolat a tökéletes párosítás jele. De meglepő módon, ennek pont az ellenkezője igaz. A konfliktusok, ha helyesen kezelik őket, minden egészséges kapcsolat elengedhetetlen részei. Ez, egy nagyon jó lehetőség a párkapcsolat fejlődésére, egymás megértésére és a kompromisszumkészség fejlesztésére.
A konfliktusok során, lehetőség nyílik arra, hogy a partnered szemszögéből is lásd a dolgokat, és nyíltan megvitasd a felmerülő problémákat. De ha egy olyan kapcsolatban vagytok, ahol soha nincsenek nézeteltérések vagy konfliktusok akkor lehet, hogy az mégsem olyan tökéletes, mint amilyennek látszik. Lehet, hogy egyikőtök vagy akár mindketten elnyomjátok az érzéseiteket.
Csak azért, hogy elkerüljétek a konfrontációt. Vagy talán nem vagytok elég elkötelezettek ahhoz, hogy törődjetek a nézeteltérések megoldásával. Lehet, hogy ez is egyik, a rövid párkapcsolat 8 rejtett jele közül. A nehézségek közös leküzdésével válunk erősebbé, párként.
7) Elhanyagolt személyes fejlődés
A személyes fejlődés, egy életen át tartó út ami nem áll meg egy kapcsolat kezdetével. Valójában egy egészséges kapcsolatnak ösztönöznie, és támogatnia kell a személyes fejlődésedet. Ha azonban úgy találod, hogy a kapcsolatod akadályozza a te, vagy a partnered személyes fejlődését, az nem jó jel.
Lehet, hogy azért nem a saját érdekeidet követed, mert túlságosan belemerülsz a kapcsolatba. Az is lehet, hogy a partnered nem támogatja a céljaidat és az ambícióidat. Akárhogy is van, az elhanyagolt személyes fejlődés, egy rejtett figyelmeztető jel lehet arra, hogy egy kapcsolat nem lesz tartós.
Egy erős kapcsolat két olyan emberből áll, akik segítik egymást a fejlődésben és abban, hogy jobbá váljanak. Ha ez nem történik meg, akkor talán itt az ideje az újragondolásnak.
8) Bizalomhiány
Végső soron, minden kapcsolat gerince a bizalom. Enélkül, minden szétesik. Ha folyamatosan kételkedsz a partneredben, vagy ha úgy tűnik, hogy ő is kételkedik benned, az egy komoly intő jel. A bizalom, nem egy éjszaka alatt építhető ki. Idő, türelem és sok őszinteség kell hozzá.
Ha egyszer elromlik, hihetetlenül nehéz újraépíteni. Tehát, ha hiányzik a bizalom a kapcsolatodban, akkor lehet, hogy ez is egyik a rövid párkapcsolat 8 rejtett jele közül.
Ezt is olvasd el: Az igazi szerelem jelei
Záró gondolatok
Ha eljutottál eddig, hatalmas lépést tettél az felé, hogy megértsd a kapcsolatok összetettségét. Ezeknek a rejtett figyelmeztető jeleknek a felismerése nem jelenti azt, hogy a kapcsolatod kudarcra van ítélve.
Arról szólnak, hogy elismerjük azt a tényt, hogy egyetlen kapcsolat sem tökéletes. Hogy a szoros kötelék kialakításáért, a jó kapcsolat fenntartásáért dolgozni kell. Az igazság az, hogy a kapcsolatok ugyanolyan egyediek, mint a bennük élő emberek. Táplálkozást, megértést és mindenekelőtt kölcsönös tiszteletet és szeretetet igényelnek.
Ahogy a neves pszichológus, Carl Rogers mondta egyszer: „Az érzelmek értéke a megosztásukból fakad, nem csak a megélésükből.”